Jak zrobić paznokcie żelowe

Jak zrobić paznokcie żelowe

Chcesz przedłużyć paznokcie żelowe, aby zawsze wyglądały pięknie i zadbane? Żeby paznokcie były piękne, modne kobiety stosują różne sztuczki i metody. Co jest potrzebne do prawidłowego przedłużenia i jak prawidłowo wykonać paznokcie żelowe?

Jak prawidłowo wykonać paznokcie żelowe?

Ostatnio bardzo popularne są paznokcie żelowe. Dziś modne są jasne, nietypowe wzory. Paznokcie żelowe to doskonały wybór dla każdej pani, która szuka efektownego manicure. Aby uzyskać pożądany efekt, musisz przede wszystkim wiedzieć, jak się tego nauczyć. Najpopularniejszym materiałem do tworzenia sztucznych paznokci jest żel, gdyż jest to naturalny materiał o wymaganej porowatości. Zwróć uwagę, że paznokcie żelowe nie tylko wyglądają bardzo pięknie i efektownie, ale mają też następujące zalety:

  • naturalny wygląd;
  • brak zapachu;
  • materiał nie jest zdolny do wywoływania reakcji alergicznych;
  • siła, elastyczność;
  • paznokcie żelowe są łatwe do skorygowania.

Dziś piękne paznokcie można zrobić w każdym salonie, ale nie każda z nas znajdzie czas na zabiegi i nie wszystkie chcemy wydawać pieniądze na coś, co możemy zrobić same. W domu, jeśli masz wszystkie materiały i narzędzia, możesz również przedłużyć paznokcie i wykonać piękny manicure. Najpierw musisz się przygotować podstawę, obciąć paznokcie, dokładnie wyczyścić nacięcia, a następnie przeszlifować pilnikiem. Delikatnie przycinaj, segreguj i kształtuj. Najpierw zdecyduj o kształcie swoich przyszłych paznokci żelowych. Następnie przytnij paznokcie i spiłuj końce. Zakończ preparację, zaokrąglając powierzchnię pilnikiem. Ponieważ arkusz żelu nakłada się bezpośrednio na własne paznokcie, na tym etapie należy nadać im pożądany kształt. W przeciwieństwie do paznokci żelowych, paznokcie akrylowe można wymodelować w trakcie lub po przedłużeniu.

Nałóż żel

Następnie należy wziąć żel, nałożyć go na górną część paznokcia i przy pomocy szablonu nadać mu pożądaną długość i kształt. Nałóż bardzo cienką warstwę bazową na paznokcie. W przypadku paznokci żelowych należy nałożyć dużo cieńszą warstwę lakieru niż zwykle. Zachowaj ostrożność podczas nakładania lakieru bazowego, aby żel nie dostał się na palce. Poczekaj, aż warstwa bazowa całkowicie wyschnie, co zajmie dwa razy dłuższy niż zalecany czas. Po całkowitym wyschnięciu warstwy bazowej nałóż kolejną bardzo cienką warstwę lakieru. To jest główna warstwa żelu w wybranym kolorze. Najprawdopodobniej na całej powierzchni będą widoczne smugi, ale jest to normalne w przypadku pierwszej warstwy. Pamiętaj, aby nałożyć kolorową warstwę na końcówki paznokci, a nie tylko na powierzchnię.

robią paznokcie żelowe

Zapobiegnie oddzielaniu się żelu od paznokcia

Wsuń paznokcie pod lampą UV na 2-3 minuty. Nałóż wierzchnią warstwę żelu. Całkowicie pokryj paznokcie warstwą żelu. Nie zapomnij pomalować końcówek paznokci tak jak przy nakładaniu kolorowego żelu. Tak jak poprzednio, musisz trzymać paznokcie pod światłem lampy ultrafioletowej przez 2-3 minuty.

Podobne wpisy

Dopasuj fryzurę do twarzy – jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy

Dopasuj fryzurę do twarzy – jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O blogu

Techtronic to blog, na którym przekazujemy wiedzę z różnych dziedzin, od tych poważnych, aż po tematy lajfstajlowe. Redakcję tworzą młodzi i ambitni ludzie, dla których pisanie to pasja. Rozległe zainteresowania oraz umiejętność ubrania myśli w słowa to nasze największe atuty. Zachęcamy do obserwowania bloga i podzielenia się w komentarzach swoimi uwagami do wpisów. Dziękujemy za zaufanie, Redakcja bloga Techtronic.

Skomentowane