Dopasuj fryzurę do twarzy – jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy

Dopasuj fryzurę do twarzy – jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy

Przed wizytą w salonie fryzjerskim zwykle zastanawiamy się nad tym, jaka fryzura podoba nam się najbardziej. Przyglądamy się aktorkom i modelkom, chętnie oglądamy też katalogi pozwalające nam na zorientowanie się, co zmienia się we fryzjerskich trendach. W ferworze przygotowań często zapominamy jednak, że fryzura, która będzie doskonale się prezentować, musi być dopasowana do kształtu naszej twarzy.

Jaką mam twarz?

Jeszcze zanim zaczniemy dopasowywać fryzury do kształtu twarzy, musimy poszukać odpowiedzi na pytanie o to, jaką mamy twarz i co jest dla niej charakterystycznego. Podział jest nam dobrze znany, często mamy jednak problemy z jego praktycznym wykorzystaniem.

Warto więc zacząć analizę twarzy skupienia się na jej okrągłej wersji. Twarz okrągła zwraca na siebie uwagę ze względu na niskie czoło i okrągłe policzki. Często jest też opisywana jako pulchna. Nic zatem dziwnego, że fryzury wybierane przez osoby mające takie cechy koncentrują się na wydłużeniu buzi. Sytuacja przedstawia się nieco inaczej w przypadku twarzy kwadratowej. Ta jest często opisywana jako kanciasta i odznacza się mocnymi rysami z wyraźnie zarysowaną poziomą linią szczęki. Pasujące do niej fryzury są więc tymi, dzięki którym twarz ma nabrać nieco łagodności.

Twarz pociągła jest też opisywana jako prostokątna albo podłużna. Łatwo można ją rozpoznać, bo czoło sprawia wrażenie jej najważniejszej partii. Przez lata właśnie taka twarz była uważana za idealną, wiele fryzur koncentrowało się więc na tym, aby podkreślić charakterystyczne dla niej atuty. Jeszcze inaczej prezentuje się twarz sercowata nazywana też trójkątną. Tu uwagę przyciągają szerokie kości policzkowe i szpiczasta, nieco wystająca broda. W poradnikach poświęconych dopasowaniu fryzury do rysów twarzy wspomina się również o twarzy owalnej. Czoło nie jest osadzone tu ani za nisko, ani za wysoko, zwykło się więc uważać, że pasuje do niej każda fryzura. Niestety, należy liczyć się z tym, że jest to również typ twarzy, z którym mamy do czynienia niezwykle rzadko.

Dopasowanie fryzur do rysów twarzy w praktyce

Jak już wspomniano, osobie o owalnej twarzy będzie dobrze w niemal każdej fryzurze. Może z powodzeniem nosić zarówno krótkie, jak i długie włosy. Sytuacja wydaje się zdecydowanie bardziej skomplikowana, gdy mamy twarz okrągłą. Każda fryzura zastosowana w takim przypadku powinna wyszczuplać twarz, najlepiej więc wystrzegać się krótkich fryzur przyjmując, że włosy powinny sięgać co najmniej do linii żuchwy.

Podłużna, kanciasta twarz sprawia wrażenie dość surowej. Dobrze dobrana fryzura musi więc koncentrować się na tym, aby łagodzić jej rysy. Cel ten można osiągnąć decydując się na półdługie włosy, świetnie sprawdzać będą się jednak również loki oraz fale, dobrym rozwiązaniem są też fryzury warstwowe zwłaszcza, jeśli dodają włosom objętości po bokach. Przy twarzy trójkątnej wzrok przyciąga zarówno wąska broda, jak i szerokie czoło. Ponownie mamy wiec do czynienia z rysami, którym nie odpowiadają krótkie włosy. Warto stawiać też na włosy proste i zrezygnować z cieniowania.

Podobne wpisy

Jak zrobić paznokcie żelowe

Jak zrobić paznokcie żelowe

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O blogu

Techtronic to blog, na którym przekazujemy wiedzę z różnych dziedzin, od tych poważnych, aż po tematy lajfstajlowe. Redakcję tworzą młodzi i ambitni ludzie, dla których pisanie to pasja. Rozległe zainteresowania oraz umiejętność ubrania myśli w słowa to nasze największe atuty. Zachęcamy do obserwowania bloga i podzielenia się w komentarzach swoimi uwagami do wpisów. Dziękujemy za zaufanie, Redakcja bloga Techtronic.

Skomentowane