Łóżka rozkładane dla dzieci – cena kontra jakość i wygoda

Łóżka rozkładane dla dzieci – cena kontra jakość i wygoda

Jakie łóżko rozkładane dla dziecka wybrać? Czym powinno się przede wszystkim charakteryzować? Czy potrzebujemy dużego czy małego łóżka dla naszej dorastającej pociechy? Te i inne pytania nasuwają się wielu rodzicom i przekornie nie dają im spać po nocach, albowiem aranżacja przestrzeni w pokoju dziecięcym i wybór łóżka dla dziecka to nie lada wyzwanie, a łóżko stanowi najważniejszą część umeblowania w każdym pokoju dziecięcym.

Ponieważ nie wszyscy dysponujemy dużą przestrzenią w domu, zwykle mamy do dyspozycji niewielkie mieszkanka, często decydujemy się na kompromisy i mniejsze bądź większe ustępstwa, zyskując przy tym wyjątkowo wielofunkcyjną przestrzeń. Mieszkając w dwu bądź trzy pokojowym mieszkaniu w bloku, zwykle jeden z nich, nie rzadko najmniejszy, jest przeznaczany właśnie na pokój dziecięcy.

Tutaj musi się znaleźć przede wszystkim wygodne łóżko do spania oraz eleganckie i dopasowane do wnętrza meble, w których zmieszczą się nie tylko ubrania dziecka, ale również jego wszystkie zabawki. Tylko jak to wszystko pomieścić na tak niewielkim metrażu? Gdzie postawić łóżko? Jakie zakupić meble, aby wszystko zmieściło się i stanowiło jedną spójną całość? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Łóżko rozkładane dla dziecka

Nie możemy pozwolić sobie na zbyt małe i niewygodne łóżko, dlatego doskonałym rozwiązaniem jest właśnie łóżko rozkładane dla dziecka, które dzięki jego wielofunkcyjności, rośnie wraz z nim. Jeżeli natomiast dodatkowo zadbamy o to, aby było wyposażone w wysuwaną szufladę na pościel bądź zabawki, stolik bądź szafkę stanowiącą jedną spójność z łóżkiem, wybór łóżka dla dziecka będzie wygodny i wyjątkowo funkcjonalny.

W przypadku gdy w pokoju dziecięcym mieszka dwoje dzieci, także doskonale sprawdzą się łóżka rozkładane dla dzieci, w nocy będą dużą przestrzenią do spania, w dzień po złożeniu sprawią, że pokój będzie wystarczająco duży do zabawy dla naszych pociech. Im mniejszy pokój, tym trudniej wybrać odpowiednie łóżko, dlatego to właśnie rozkładane łóżka dla dzieci cieszą się największą popularnością wśród młodych rodziców będących jednocześnie właścicielami niewielkich przestrzeni mieszkalnych.

Meble wielofunkcyjne to podstawa

Nie tylko łóżka mogą być rozkładane, także szafy i inne pojedyncze meble, które według potrzeby zamieniają się w biurka do uczenia, zamknięte komody bądź rozłożone łóżka. Wśród rozkładanych łóżek dla dzieci możemy wyróżnić przede wszystkim kanapy, sofy, narożniki, a także tak zwane rozkładane łóżka dzienne, które dla dzieci są doskonałą alternatywą i do spania i do zabawy. Jeżeli zdecydujemy się na kanapę bądź sofę, w dzień otrzymamy dodatkową wygodną przestrzeń do siedzenia, a w nocy duże i wygodne łóżko do spania. Sofy są wyposażone w pojemniki na pościel, które zwykle są dość duże, dzięki czemu mogą się również sprawdzić jako pojemne pojemniki na zabawki dla dziecka.

łóżko dziecięce

Innym rozkładanym łóżkiem dla dziecka może być fotel do spania. Z pewnością jest on o wiele mniejszy niż sofa czy kanapa, ale jeżeli dysponujemy naprawdę małą przestrzenią, doskonale sprawdzi się jako pojedyncze łóżko dla dziecka oraz miejsce do siedzenia w ciągu dnia.

A co mają zrobić rodzice, którzy mają więcej niż jednio dziecko i tylko jeden pokój dziecięcy? Czy jedyną opcją jest łóżko piętrowe? Nie koniecznie. Tutaj doskonale sprawdzi się do spania sofa dla dzieci, która jest zaprojektowana tak, by po rozłożeniu stanowiła dwa oddzielne miejsca do spania. Dzieje się tak za pośrednictwem wysuwanej szuflady, która jest wspomnianym wcześniej miejscem do spania dla drugiego dziecka.

Cena kontra jakość i wygoda

Wszystkie dostępne na rynku łóżka rozkładane dla dzieci, charakteryzują się zróżnicowaniem cenowym, przy czym już przy nie wielkich widełkach cenowych możemy wybrać naprawdę dobrej jakości kanapę bądź sofę, która jest wykonana z wytrzymałych materiałów tapicerskich, odpornych na ścieranie i zabrudzenia, dzięki czemu doskonale nadaje się do przestrzeni pokoju dziecięcego. Najtańszą opcją wydają się być fotele rozkładane do spania, choć jeśli dobrze poszukamy, z pewnością w odpowiedniej cenie znajdziemy także większą sofę, doskonale sprawdzającą się jako rozkładane spanie i wypoczynek dzienny w postaci wygodnego siedziska. Najdroższą, ale najbardziej komfortową opcją sypialnianą, są zawsze łóżka wykonane z litego drewna.

Decydując się na rozkładane łóżko drewniane dla dziecka, zyskujemy doskonałą jakość, zdrowy i ekologiczny produkt, który posłuży dziecku przez wiele lat, stając się również funkcjonalnym meblem w pokoju dorastającego nastolatka.

walka na poduszki

Poszukując odpowiedniego łózka dla dziecka, sprawdźcie wiele ofert producentów, zajrzyjcie do sklepów internetowych, gdzie wybór jest największy. Tutaj będziecie mogli dokonać oceny i porównania wielu produktów tapicerskich, wybierając spośród nich najlepszy dla siebie. Pokój dziecięcy to bardzo ważna przestrzeń w rozwoju dziecka, dbając o każdy szczegół, a przede wszystkim o wygodne łóżko do spania, zapewniamy mu zdrowy i prawidłowy rozwój na każdym etapie jego życia.

Podobne wpisy

Baterie umywalkowe miedziane – na co zwracać uwagę decydując się na ich zakup?

Baterie umywalkowe miedziane – na co zwracać uwagę decydując się na ich zakup?

Białe meble młodzieżowe dla chłopca

Białe meble młodzieżowe dla chłopca

Meble do biura rachunkowego – jak wybrać meble pod kątem BHP, organizacji pracy i dostępności

Meble do biura rachunkowego – jak wybrać meble pod kątem BHP, organizacji pracy i dostępności

Jak zwalczyć mech na kostce brukowej

Jak zwalczyć mech na kostce brukowej

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O blogu

Techtronic to blog, na którym przekazujemy wiedzę z różnych dziedzin, od tych poważnych, aż po tematy lajfstajlowe. Redakcję tworzą młodzi i ambitni ludzie, dla których pisanie to pasja. Rozległe zainteresowania oraz umiejętność ubrania myśli w słowa to nasze największe atuty. Zachęcamy do obserwowania bloga i podzielenia się w komentarzach swoimi uwagami do wpisów. Dziękujemy za zaufanie, Redakcja bloga Techtronic.

Skomentowane