Odpowiedni fotel dla osób długotrwale przesiadujących przed komputerem – na co zwrócić uwagę przy jego zakupie

Odpowiedni fotel dla osób długotrwale przesiadujących przed komputerem – na co zwrócić uwagę przy jego zakupie

Długotrwałe siedzenie przed komputerem jeszcze nigdy nie wpłynęło korzystnie na zdrowie fizyczne człowieka. Pisząc długotrwale ma się na myśli nie kilkanaście a kilkadziesiąt godzin spędzonych przed komputerem. Zdarza się to z różnych powodów najczęściej jednak jest to uwarunkowane pracą bądź z powodów rozrywkowych czyli pasji do gier komputerowych. Bywa, że i te dwa powody są łączone ze sobą a mianowicie praca jako gracz komputerowy gdzie tym bardziej ilość spędzonych godzin na komputerze przekłada się na jego zarobki.

Niezależnie od przyczyny zdrowie jest najważniejsze i warto o tym pamiętać a jak wiadomo ciągły tryb siedzący nikomu nie służy zwłaszcza przed monitorem gdzie wytężony jest stale wzrok a kręgosłup zwłaszcza przyjmując nieodpowiednią pozycję podczas siedzenia woła choć nie słychać o pomoc. Odczuć to wołanie można zwłaszcza gdy któregoś dnia nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować z powodu bólu kręgosłupa, który poprzez złe siedzenie w jednej pozycji najprościej w świecie się buntuje. Na temat kręgosłupów i wad jakie występują w związku z przyjmowaniem nieodpowiednich pozycji na nieodpowiednim siedzeniu nie przystosowanym do długiego siedzenia przed komputerem mógłby wypowiedzieć się z pewnością nie jeden ortopeda. Niestety z danych statystycznych wynika, że coraz więcej osób ma problemy z kręgosłupem – płaskostopie, krzywy kręgosłup w postaci skoliozy czy też lordozy to tylko jedne z najczęściej występujących schorzeń młodych ludzi ale i nie tylko. Mając tego świadomość warto temu zapobiegać i przestrzegać innych zwłaszcza jeśli większość dnia spędzamy przed komputerem.

Podstawowym błędem, jaki często jest popełniany przez wiele osób jest nieodpowiednie siedzenie przed komputerem, które jest spowodowane nieodpowiednim fotelem czy też innym siedziskiem niedostosowanym do długotrwałego siedzenia w jednej pozycji. Z tego też powodu zaleca się wszystkim graczom komputerowym zarówno rozrywkowym czy zawodowym zakup fotela gamingowego, który nie tylko zapewni komfort podczas gry bądź wykonywania innych obowiązków przed komputerem ale też zadba o prawidłowe ułożenie kręgosłupa bez obciążania stawów oraz lędźwi. Ważną sprawą jest aby fotel współgrał z biurkiem na którym znajduje się komputer czy laptop, z którego się korzysta – a zatem wysokość tutaj ma decydujące znaczenie. Co więcej niezmiennie ważne jest aby wybrany fotel posiadał regulację wysokości, która przydaje się idealnie gdy biurko jest zbyt wysokie czy też niższe wtedy bez zbędnego wysiłku wyregulujemy wysokość fotela dopasowując go tym samym do biurka.

fotel komputerowy

Kolejną kluczową sprawą jest aby wybrany przez nas fotel posiadał po bokach podpórki pod ręce tak zwane podłokietniki, które usprawniają korzystanie z klawiatury komputera sprawiając, że ręce są odciążone od wysiłku jaki by musiały wykonywać gdyby ich nie było. Pisząc w powietrzu narażamy ręce i dłonie na dodatkowy wysiłek, chcąc je odciążyć zmieniamy automatycznie postawę podczas siedzenia niekoniecznie na odpowiednią na czym jak już wspomniano wcześniej cierpi cała sylwetka. A zatem regulacja krzesła, podłokietniki to podstawa do zdrowego użytkowania z komputera o czym są przekonani już nie jedni producenci firm fotelów gamingowych. Producent firmy Arozzi w trosce o swoich klientów oferuje fotel nie tylko z regulacja jego wysokości ale posiada on również regulację podłokietników, które umożliwiają dostosowanie odpowiednich wysokości do klawiatury komputera. Ponadto oprócz posiadanej funkcji podnoszenia ich w górę i w dół mają funkcję wysuwania ich w przód oraz w tył co umożliwia na idealne dopasowanie sylwetki do fotela, w którym można poczuć się naprawdę wygodnie i komfortowo. Te wszystkie udogodnienia wpływają na koszt takiego fotela, które ogólnie rzecz biorąc nie należą do zbyt tanich a cena opisanego wcześniej modelu Mugello z frmy Arozzi wynosi około 800zł. Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór tego rodzaju foteli, które nie tylko dysponują wspomnianymi udogodnieniami ale i wyróżniają się ciekawym stylem w postaci koloru czy wzornictwa wszystko tak naprawdę zależy od gustu oraz kwoty, jaką chce się przeznaczyć na zakup fotela.

Niezależnie od kosztów warto zauważyć zwłaszcza jeżeli spędzamy większość czasu przed komputerem, że nie warto oszczędzać na tego typu sprzętach jak fotel przystosowany do gier czy ogólnego użytku biurowego bowiem tak naprawdę w ten sposób chronimy i dbamy o swoje zdrowie. Bagatelizując te potrzeby kosztów za fotel nie poniesiemy jednak w dalszych konsekwencjach to co wydalibyśmy na fotel wydamy u lekarzy na leczenie bądź rehabilitacje – zatem decyzja i wybór należy do każdego z osobna. Przy obecnie dostępnym wyborze bez problemu znajdziemy odpowiedni fotel spełniający nasze oczekiwania.

Autorami wpisu są serwisanci z firmy Optima MD, w której możesz naprawić wszelaki sprzęt elektroniczny, począwszy od drukarek, kserokopiarek, poprzez komputery, laptopy, tablety, a kończąc na urządzeniach typu ploter, czy drukarka 3D.

Podobne wpisy

Dobry zamiennik do drukarki – czyli jaki?

Dobry zamiennik do drukarki – czyli jaki?

Wady i zalety urządzeń wielofunkcyjnych

Wady i zalety urządzeń wielofunkcyjnych

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O blogu

Techtronic to blog, na którym przekazujemy wiedzę z różnych dziedzin, od tych poważnych, aż po tematy lajfstajlowe. Redakcję tworzą młodzi i ambitni ludzie, dla których pisanie to pasja. Rozległe zainteresowania oraz umiejętność ubrania myśli w słowa to nasze największe atuty. Zachęcamy do obserwowania bloga i podzielenia się w komentarzach swoimi uwagami do wpisów. Dziękujemy za zaufanie, Redakcja bloga Techtronic.

Skomentowane